Štítky:

Vzpomínka na školní Vánoce

Datum konání: 8. 1. 2019

Fotografie pro ty, kteří  se ještě chtějí podívat, jak nás před Vánoci navštívil kouzelník, nebo jak jsme se pobavili.

Autor: Jaroslav Bauer Publikováno 9. 1. 2019 15:04

Výzkum: Víceletá gymnázia neposkytují vyšší přidanou hodnotu vzdělání než základní školy

Datum konání: 9. 1. 2019

Přinášíme zajímavý komentář k tématu víceletých gymnázií a jejich roli ve vzdělávacím systému, který reaguje na výsledky rozsáhlého a dlouhodobého výzkumu CLoSE (Czech Longitudinal Study in Education) vědců z Ústavu výzkumu a rozvoje vzdělávání Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy.

Autor: B. Kartous, EDUin - informační centrum o vzdělání Publikováno 8. 1. 2019 12:19

Technika nezahálí

Datum konání: 7. 1. 2019

Použití interaktivní tabule je pro učitele prvního stupně úplnou samozřejmostí. Slouží jako univerzální prostředek. Používá se pro větší názornost, pohotovost, dále pro své multimediální možnosti.

Autor: Mgr. Hana Klusoňová Publikováno 7. 1. 2019 11:45

Znáte myšlenkové mapy?

Datum konání: 7. 1. 2019

Víte co to je? No, není to nic zvláštního, ale umí to s myšlením a zapamatováním kouzelné věci.  Je to i způsob, jak si zapisovat do poznámkového sešitu. Vlastně se na dané téma  vytváří pavučina pojmů, slov, obrázků a poznámek. A mozek si to lépe zapamatuje.

Autor: Mgr. Markéta Andrlová Publikováno 7. 1. 2019 11:38

Prvňáci jsou šikovní

Datum konání: 7. 1. 2019

Jak čas ubíhá, prvňáci ukazují své schopnosti. Ne sice všechna, ale umí číst, psát písmena i slova. Rádi cvičí, zpívají a malují. Trápení mají v posledních letech v oblasti sociální.

Autor: Mgr. Ilona Břeňová Publikováno 7. 1. 2019 11:32

Využití tabletů ve vyučování

Datum konání: 7. 1. 2019

O využívání tabletů v naší škole jsme již několikrát psali. Znovu nabízíme snímky z jejich nasazení.

Autor: Jaroslav Bauer Publikováno 7. 1. 2019 11:24

Rozvíjíme zručnost

Datum konání: 7. 1. 2019

S tím jak klesá účast dětí na běžném chodu domácnosti a práci, mizí i řemeslná dovednost, znalost i používání nástrojů. A také představa o námaze, kterou musí člověk vykonat, aby něčeho dosáhl. Zejména se ale ztrácí obyčejná zručnost. Ta se u tabletů, telefonů a počítačů nerozvíjí.

Autor: Zuzana Laštovicová Publikováno 7. 1. 2019 11:11

Jazyková učebna v práci

Datum konání: 7. 1. 2019

Využívání jazykové učebny v Sebranicích umožňuje i intenzívní učební postupy. Na snímcích vidíte žáky při samostatné práci i jejich rozdílné nasazení. Soustředěná individuální práce každého žáka mu umožňuje dosáhnout individuálně výraznějšího pokroku, právě v jazyce anglickém.

Autor: Mgr. Markéta Andrlová Publikováno 7. 1. 2019 11:04

Programování, technika?

Datum konání: 7. 1. 2019

Robotika, umělá inteligence, elektrické neuronové sítě a programování se dostaly v loňském roce do hledáčku médií. Je proč.

Autor: Jaroslav Bauer Publikováno 7. 1. 2019 10:52

Osobní trenér čtení?

Datum konání: 4. 1. 2019

Zvláštní výukový program Včelka na webu je opravdovým osobním trenérem pro každého žáka. Nabízí hravým způsobem každému podle jeho možností texty ke zdokonalení a sám přizpůsobuje obtížnost cvičení na základě zlepšení dítěte.

Autor: Jaroslav Bauer Publikováno 4. 1. 2019 13:30