Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Projekt ISIC školám

Projekt ISIC školám

18.10.2019

Naše škola se zapojila do projektu "ISIC školám", který se od roku 2017 rozšířil i na základní školy, jejichž žáci mohou využívat stejné benefity jako starší vrstevníci na středních a vysokých školách. Jde především o velké množství výhod a slev, které mohou čerpat po celé republice v obchodech, restauracích, e-shopech, v lyžařských areálech, na českých památkách, koupalištích, v kinech, fast foodech a mnoha dalších místech. Jelikož jsou průkazy mezinárodní, všechny výše uvedené výhody můžou držitelé využívat i při cestách do zahraničí – po celém světě!

Průkazy však v sobě kombinují i několik dalších funkcí, které by škola v budoucnu mohla využívat. Všechny vydávané karty jsou čipové a kromě funkce školního průkazu tedy fungují zcela hned a bez nutných změn v různých školních systémech. Může jím být např. bezpečnostní přístupový systém do objektu školy nebo napojení na stravovací systém ve školní jídelně. Další vlastností průkazu je jistě i funkce identifikační mimo školu, díky které mohou děti prokázat svůj věk a svou totožnost jak ve veřejné dopravě, tak i při volnočasových aktivitách se svou rodinou.

Cena průkazu ISIC Školák je 250 Kč s platností na pět let, která je omezena pouze ukončením docházky žáka na naší škole. Každý jednotlivec může do projektu vstoupit kdykoliv.

Přehled slev na průkaz ISIC

isic_scholar.jpg