Štítky:

Pokusy v prvouce

Datum konání: 22. 1. 2019

Třetí třída v hodině prvouky prováděla zajímavé pokusy. Šlo o zkoumání vlivu kyslíku na hoření, dále o proudění vzduchu a zajímavé sfouknutí svíčky přes objekt ve tvaru válce. Zkuste si sfouknout svíčku přes objekt ve tvaru kvádru. Nejde to. Přes válec to jde snadno, uhodnete proč?

Autor: Mgr. Hana Klusoňová Publikováno 24. 1. 2019 10:22

Přírodopis a Hamlet

Datum konání: 23. 1. 2019

"Být či nebýt - to je otázka," řekl Hamlet v slavné tragédii Williama Shakespeara a pak také Zdeněk Přiklopil v hodině přírodopisu, v níž velmi názorným a poutavým způsobem seznámil žáky 8. třídy s anatomií lidské lebky.

Autor: Mgr. Jindřich Novotný Publikováno 23. 1. 2019 11:25

Okresní kolo dějepisné olympiády

Datum konání: 21. 1. 2019

Ve středu 16. ledna se Pavel Jána a Aneta Renzová vydali do Svitav na okresní kolo dějepisné olympiády. Oba dva si nejlépe vedli v kole školním, které se konalo v listopadu loňského roku. Téma letošní soutěže znělo „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace“.

Autor: Mgr. Leona Plešingerová Publikováno 21. 1. 2019 12:09

Konverzační soutěž v angličtině

Datum konání: 15. 1. 2019

Ve středu 9. ledna se na druhém stupni konalo školní kolo konverzační soutěže v angličtině. Letos se přihlásilo pět žáků z osmé a deváté třídy. Stejně jako loni soutěž proběhla ve dvou kolech. V prvním žáci absolvovali poslechovou část a ve druhém proběhla samotná konverzace na vylosované téma.

Autor: Mgr. Leona Plešingerová Publikováno 15. 1. 2019 11:26

Recyklohraní – „Baterkožrout“

Datum konání: 13. 1. 2019

Vyrobit si svoji vlastní sběrnou nádobu na použité baterie, tak zněl úkol pro žáky 8. a 9. ročníku. Chlapci si přinesli potřebný materiál a zavřeli se na několik hodin do prostor školních dílen, kde tento úkol v rámci předmětu Praktické činnosti plnili.

Autor: Mgr. Lenka Řebíčková Publikováno 13. 1. 2019 20:48

Čtení v jazykové učebně

Datum konání: 8. 1. 2019

Vždy nás těší, když Vám můžeme nabídnout krátkou fotoreportáž z výuky, kde žáci intenzívně pracují. Tentokrát na několika snímcích z druhé třídy.

Autor: Jaroslav Bauer Publikováno 9. 1. 2019 15:11

Zima zaspala

Datum konání: 8. 1. 2019

Letošní počasí dávalo přednost teplu. Můžete se podívat na sadu fotografií, jak se spousta dětí těšila a představovala si vánoce a zimu. A zdobila školu. A nic. Přece jen jsme se ale dočkali. Až letos. Všichni se pěkně pováleli, poházeli a užili. Jen ve škole jsme trochu „plavali".

Autor: Jaroslav Bauer Publikováno 9. 1. 2019 15:08

Vzpomínka na školní Vánoce

Datum konání: 8. 1. 2019

Fotografie pro ty, kteří  se ještě chtějí podívat, jak nás před Vánoci navštívil kouzelník, nebo jak jsme se pobavili.

Autor: Jaroslav Bauer Publikováno 9. 1. 2019 15:04

Výzkum: Víceletá gymnázia neposkytují vyšší přidanou hodnotu vzdělání než základní školy

Datum konání: 9. 1. 2019

Přinášíme zajímavý komentář k tématu víceletých gymnázií a jejich roli ve vzdělávacím systému, který reaguje na výsledky rozsáhlého a dlouhodobého výzkumu CLoSE (Czech Longitudinal Study in Education) vědců z Ústavu výzkumu a rozvoje vzdělávání Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy.

Autor: B. Kartous, EDUin - informační centrum o vzdělání Publikováno 8. 1. 2019 12:19

Technika nezahálí

Datum konání: 7. 1. 2019

Použití interaktivní tabule je pro učitele prvního stupně úplnou samozřejmostí. Slouží jako univerzální prostředek. Používá se pro větší názornost, pohotovost, dále pro své multimediální možnosti.

Autor: Mgr. Hana Klusoňová Publikováno 7. 1. 2019 11:45