Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Okresní kolo konverzační soutěže v angličtině

Okresní kolo konverzační soutěže v angličtině

23.3.2023

Ve čtvrtek 23. března 2023 proběhlo na III. základní škole v Litomyšli okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce pro žáky druhého stupně základních škol a studenty víceletých gymnázií. Soutěž se skládala ze dvou částí - poslechové a ústní. V první části soutěžící na základě slyšeného slova plnili zadané úkoly. V části druhé potom konverzovali s porotou na vylosované téma. Hodnocena byla plynulost projevu, rozsah slovní zásoby, správná výslovnost, ale také pohotová reakce na otázky zkoušejících.

Naši školu v soutěži reprezentovala vítězka školního kola Valérie Šprojcarová z deváté třídy.  Ačkoliv se Valérii prvenství ze školního kola obhájit nepodařilo, byla to pro ni i tak velmi dobrá zkušenost, která se jí v životě jistě nikdy neztratí.