Základní škola Lubná - Sebranice a Mateřská škola Lubná
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Návštěva Prahy a Národního divadla

Návštěva Prahy a Národního divadlaDatum konání:
28.3.2023

V úterý 28. března se žáci osmé a deváté třídy vydali na výlet za kulturou do Prahy. Po tříleté covidové odmlce jsme tak opět obnovili tradici naší školy a navštívili jsme Národní divadlo.  Nejdříve jsme absolvovali komentovanou prohlídku budovy, při které jsme byli seznámeni s historií stavby divadla, a ve sklepení jsme si prohlédli základní kameny, položené do základů stavby v roce 1868. Poté jsme se posadili do hlediště a vyslechli zajímavosti o výzdobě sálu a dalších prostor budovy. Nakonec jsme zavítali na venkovní terasu, odkud se nám naskytl krásný výhled na vltavské nábřeží, Petřín a dominantu Prahy – Pražský hrad.

Večer nás potom čekalo představení „Pýcha a předsudek“ zpracované podle knihy Jane Austenové. Z řad prvního balkonu jsme mohli sledovat výkony našich známých divadelních i filmových herců, např. Lucie Juřičkové, Davida Prachaře, Jany Strykové, Pavla Baťka či Ivy Janžurové.

Kolem půl jedenácté večer jsme už zase všichni seděli v autobuse a vydali jsme se na zpáteční cestu domů. Ačkoliv jsme kvůli rannímu zpoždění vlivem nepříznivého počasí nestihli plánovanou procházku přes Karlův most na Pražský hrad, výlet do Prahy se nám přesto velmi vydařil.

Fotogalerie

20230328_123611.jpg