Štítky:

Přírodověda ve čtvrté

Datum konání: 11. 6. 2018

Do přírodovědy jsme si přinesli zajímavosti. Také jsme zkoumali některé exponáty, třeba raritní sršní hnízdo. K tématu chováme domácí zvířata žáci prezentovali své vlastní "miláčky".

Autor: Mgr. Martina Jakoubková Publikováno 11. 6. 2018 13:47

Žáci i tablety pracují

Datum konání: 11. 6. 2018

Jsme spokojeni, že se používání tabletů šíří po celém našem prvním stupni. Technika stále přináší obvyklá i nečekaná překvapení a závady funkčnosti. Zatím se jen přece daří donutit je k poslušnosti. Tablety přestávají být něco zcela exkluzívního a mění se v běžnou vyučovací pomůcku.

Autor: Jaroslav Bauer Publikováno 11. 6. 2018 8:43

3 x 5 JE VÍC NEŽ 15 aneb Den dětí

Datum konání: 11. 6. 2018

Ne všechny děti na světě svůj svátek mohou slavit tak hezky, jako ho slaví děti u nás. Naši žáci se stali partnery projektu Skutečný dárek pro znevýhodněné děti i dospělé. Děti si předem vybraly tři projekty, které chtěly podpořit – Kudrnatá ovce, Dvacet kuřat a Ošetření nemocného.

Autor: Lenka Kunčíková Publikováno 11. 6. 2018 8:40

Ve Fajnparku bylo fakt fajn

Datum konání: 11. 6. 2018

...aneb jazykolam je odrazem rozvernosti a pohody, jakou žáci 1. stupně zažili v rámci školního výletu do Fajnparku v Chlumci nad Cidlinou.

Autor: Jaroslav Bauer, Mgr. Hana Klusoňová Publikováno 11. 6. 2018 8:36

Španělsko

Datum konání: 7. 6. 2018

V měsíci květnu se školní družina vydává do cizokrajných zemí a zkoumá a jejich kulturu a zvyky. Letos jsme se vypravili do Španělska. Společnými silami jsme vytvořili mapu, dozvěděli se něco o španělském tanci a fotbale.

Autor: Petra Vetešníková, DiS. Publikováno 7. 6. 2018 12:23

Filmový svět se otřese v základech

Datum konání: 7. 6. 2018

Letošní Ježíšek nám nadělil pohyblivé figurky (StikBoti) a příslušné vybavení, čímž nám udělal velkou radost. Chvíli nám trvalo, než jsme přišli na to, co s nimi dělat. Do nově zakoupených tabletů jsme stáhli speciální program a pak už vše bylo jasné.

Autor: Petra Vetešníková, DiS. Publikováno 7. 6. 2018 12:20

Nanuko popcornový piknik

Datum konání: 7. 6. 2018

V pátek 1.6.2018 se po celém světě slavil Mezinárodní den dětí. Školní družina se k tomuto zvyku připojila a oslavila tento den piknikem před školou.

Autor: Petra Vetešníková, DiS. Publikováno 7. 6. 2018 12:10

Divadlo po anglicku

Datum konání: 7. 6. 2018

Divadelní představení v angličtině shlédli děti z prvního stupně v Sebranicích. Základy angličtiny si zopakovaly pomocí dramatizace s Kanaďankou a s Chorvatkou a pobavily se i suchým „anglickým" humorem. A tady uvidíte více fotografií.

Autor: Mgr. Hana Klusoňová Publikováno 7. 6. 2018 10:02

GEOMAG

Datum konání: 7. 6. 2018

Stavebnice založená na magnetických prvcích učarovala snadností konstrukce a variabilitou mnohým dětem. Její zásadní nevýhodou je obrovská cena v řádek desítek tisíc. S chutí jsme proto využili nabídky paní Balvínové, která umožnila si s ní "pohrát" žákům celého prvního stupně.

Autor: Zuzana Laštovicová Publikováno 7. 6. 2018 9:52

My pet

Datum konání: 7. 6. 2018

V rámci anglického jazyka ve 3. třídě si žáci přinesli svou plyšovou hračku. V tématu My pet o nich vytvářeli a psali ucelené věty. Procvičovali si gramatiku i slovní zásobu za celý školní rok.

Autor: Mgr. Markéta Andrlová Publikováno 7. 6. 2018 9:45