Základní škola Lubná - Sebranice a Mateřská škola Lubná
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > 3 x 5 JE VÍC NEŽ 15 aneb Den dětí

3 x 5 JE VÍC NEŽ 15 aneb Den dětíDatum konání:
11.6.2018

Ne všechny děti na světě svůj svátek mohou slavit tak hezky, jako ho slaví děti u nás. Naši žáci se stali partnery projektu Skutečný dárek pro znevýhodněné děti i dospělé. Děti si předem vybraly tři projekty, které chtěly podpořit – Kudrnatá ovce, Dvacet kuřat a Ošetření nemocného. Totiž ten, kdo se rozhodne projekt podpořit, si zakoupí dárkový certifikát dle toho, v jaké oblasti chce svou pomoc realizovat (zdraví, vzdělávání, obživa, základní lidská práva, klidné dětství).

Zakoupení certifikátu velká zábava není. Proto jsme si v Sebranicích dali bitvu. Každý si připravil 3 pětikoruny. Na hřišti děti poměřily své síly v pěti různých disciplínách, kdy vyzvaly libovolného soupeře, včetně učitelů. Poražený vhodil svou pětikorunu do příslušného boxu, označeného fotografií jednoho z projektů. Vítěz klání ovšem mohl také přispět. Po vyčerpání mincí se hrálo už jen pro zábavu. V průběhu akce jsme se však stali svědky úžasného jevu – mezi dětmi a dospělými myšlenka pomoci nabrala tak velký rozměr, že do sklenic přibývaly i další peníze. Díky štědrosti všech zúčastněných byla konečná částka po sečtení neuvěřitelných 3643 Kč.

Tato suma pokryje nákup tří certifikátů Ošetření nemocného, dvou certifikátů Kudrnatá ovce a dvou certifikátů Dvacet kuřat. Jako bonus s malým doplatkem od učitelů dětem přibude do sbírky ještě certifikát Sazenice stromků. Každý certifikát bude obsahovat i osobní věnování určené žákům, kterým se rádi pochlubíme.

Snímky z akce najdete ZDE.