Štítky:

Native speaker attends the second grade of our primary school

Datum konání: 10. 10. 2019

„Hello everybody. Speak only in English, please“, these are the words we will hear every second Thursday in the month. Our students have great opportunity to spend English lessons with the real Englishman. We met Barry Adams for the first time on the 10th October.

Autor: Mgr. Lenka Řebíčková Publikováno 15. 10. 2019 12:24

Angličtina v 5. třídě

Datum konání: 9. 10. 2019

Vyhýbáme se suchému překladu vět z češtiny do angličtiny, učíme se myslet v angličtině.

Autor: Mgr. Hana Klusoňová Publikováno 9. 10. 2019 11:46

Postcrossing ve 4. třídě

Letošní rok opět čtvrťáci posílali pohledy do celého světa. Pokračovali v projektu Postrossing. Ten propojuje celý svět pomocí skutečné pošty tím, že vám umožní vyměňovat pohlednice s náhodnými uživateli z celého světa. Tento školní rok do naší schránky přišlo 20 pohledů.

Autor: Mgr. Markéta Andrlová Publikováno 27. 6. 2019 8:46

Lapbook jako výuková metoda

Datum konání: 12. 6. 2019

Jedna z možností jak s dětmi zajímavě procvičit učivo je vytvoření lapbooku. Je to interaktivní sešit, který si tvoří přímo děti. Do lapbooku se vejde mnoho zajímavých informací. Během stříhání, lepení a hledání zajímavostí si žáci dané učivo nenásilnou formou procvičují.

Autor: Mgr. Markéta Andrlová Publikováno 12. 6. 2019 10:30

CLIL - cesta k moderní škole evropského rozměru

Datum konání: 25. 4. 2019

Content and Language Integrated Learning (CLIL) je přístupem ve vzdělávání, v rámci kterého je vyučován obsah nejazykového předmětu a současně jsou rozvíjeny kompetence v cizím, případně druhém jazyce.

Autor: Mgr. Jindřich Novotný Publikováno 25. 4. 2019 17:24

Anglické divadlo

Datum konání: 12. 4. 2019

V pátek 12. dubna se osmá třída vydala do litomyšlského Smetanova domu na představení v angličtině s názvem „Last Wish“ („Poslední přání“).  I přes pesimisticky znějící název se příběh rozehraný na jevišti držel v rovině humoru. Inspirací mu byla povídka Jana Wericha „Král měl tři syny“.

Autor: Mgr. Leona Plešingerová Publikováno 25. 4. 2019 12:23

Hello I´m robot... Umělá inteligence v naší škole?

Datum konání: 25. 2. 2019

No, někdy to tak vypadá. Z hodiny angličtiny jsou slyšet anglické povely „Robot, turn right!" i strojová hlášení „OK I´m turning right". Pokud nahlédnete, uvidíte jak si žáci hrají a přitom se učí pokyny v anglickém jazyce.

Autor: Zuzana Laštovicová Publikováno 25. 2. 2019 12:41

Soutěž v angličtině na okresní úrovni

Datum konání: 20. 2. 2019

Ve čtvrtek 14. února se v Litomyšli konalo okresní kolo konverzační soutěže v angličtině. Zúčastnil se jí Pavel Jána z deváté třídy, vítěz kola školního. V Pavlově kategorii se sešel velký počet soutěžících, kteří absolvovali poslechovou část a poté část konverzační.

Autor: Mgr. Leona Plešingerová Publikováno 20. 2. 2019 19:17

Modní přehlídka po anglicku

Datum konání: 22. 1. 2019

Dnes proběhla hodina angličtiny netradičně. Žáci uspořádali módní přehlídku, ve které anglicky představovali své oblečení. Nechybělo přehlídkové molo a hudba. Na závěr přemluvili i paní učitelku, aby se také módní přehlídky zúčastnila.

Autor: Mgr. Hana Klusoňová Publikováno 24. 1. 2019 10:54

Konverzační soutěž v angličtině

Datum konání: 15. 1. 2019

Ve středu 9. ledna se na druhém stupni konalo školní kolo konverzační soutěže v angličtině. Letos se přihlásilo pět žáků z osmé a deváté třídy. Stejně jako loni soutěž proběhla ve dvou kolech. V prvním žáci absolvovali poslechovou část a ve druhém proběhla samotná konverzace na vylosované téma.

Autor: Mgr. Leona Plešingerová Publikováno 15. 1. 2019 11:26