Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Anglické divadlo

Anglické divadlo

12.4.2019

V pátek 12. dubna se osmá třída vydala do litomyšlského Smetanova domu na představení v angličtině s názvem „Last Wish“ („Poslední přání“).  I přes pesimisticky znějící název se příběh rozehraný na jevišti držel v rovině humoru. Inspirací mu byla povídka Jana Wericha „Král měl tři syny“. V příběhu jsme navštívili různá místa, např. jednotku intenzivní péče v nemocnici, prostředí automobilových závodů nebo českou hospodu. Poznali jsme, jak může být sláva nudná a bohatství zbytečné a že jediné, co má skutečně nějaký smysl, jsou dobré rodinné vztahy. Zajímavý příběh, anglický jazyk občas proložený češtinou, variabilní scéna, žánrově různorodá hudba a samotné výkony herců nám přinesly příjemně strávené dopoledne.

last_wish.jpg