Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Změny v testování žáků od 31. 1. 2022

Změny v testování žáků od 31. 1. 2022

S účinností od 31. 1. 2022 platí výjimka z povinného testování ve školách pro žáky, kteří prodělali laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u nich doba nařízené izolace a od pozitivního RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, na jehož základě byla nařízena izolace, neuplynulo více než 30 dnů (pro testování 31. 1. 2022 je nejzazší termín pozitivního testu 1. 1. 2022).

Platí tedy ochranná lhůta 30 dnů od pozitivního výsledku PCR testu; po tuto dobu nejsou žáci povinni podrobovat se testování na školách, o pro prokázání této skutečnosti je nezbytné disponovat potvrzením o pozitivním PCR testu včetně data jeho podstoupení.

Dále od 31. 1. 2022 žákům, kteří nevykazují klinické příznaky onemocnění covid-19, prodělali onemocnění covid-19 potvrzené laboratorně metodou RT-PCR, uplynula u nich izolace nařízená v souvislosti s proděláním onemocnění covid-19 a od prvního pozitivního výsledku RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 30 dní, přičemž tato lhůta počíná běžet dnem následujícím po dni provedení tohoto testu, nebude v tuto ochrannou lhůtu nařízena karanténa v případě, že budou v rizikovém kontaktu s nakaženým.

Kompletní informace je ke stažení níže.

INFORMACE PRO ŠKOLY A ŠKOLSKÁ ZAŘÍZENÍ S ÚČINNOSTÍ OD 31. 1. 2022 A 15.2. 2022