Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Žabák Kvak v novém provedení

Žabák Kvak v novém provedení

26.1.2022

Skákání přes švihadlo, které je tolik populární mezi dětmi ve družině, má nového konkurenta. Lanům a trikovým švihadlům zdatně konkuruje pomůcka, kterou si děti pracovně nazvaly ,,vězení“. Jedná se o obyčejnou plastovou kouli, která je upevněna lankem ke kroužku. Ten se navleče na nohu v oblasti kotníku. Roztočí se a úkolem je ho udržet v pohybu šviháním nohou, zároveň ale druhou nohou musíte napnuté lanko přeskakovat.

Po pár dnech tréninku se dětem začalo dařit a tak si mohly mezi sebou uspořádat soutěž. Po napínavém souboji, kdy se do finále dostali opravdoví šikulové, si vítězství odnesl Ondra Dřínovský. Jeho obdivuhodný výkon bychom dopředu ani nečekali. Dokázal skákat půl hodiny a nastavil tak rekord opravdu hodně vysoko.