Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > I KDYŽ SE TEĎ NEVIDÍME, STÁLE O SOBĚ VÍME aneb Družina jede (aktualizováno 13.5.)

20.4.2020

Kdyby nám někdo ještě před pár měsíci řekl, co se bude dít, jen těžko bychom tomu kdokoliv uvěřil. Proto představa, že se neuvidíme tolik týdnů, byla po nás nemyslitelná. Tím spíš, že družina je nejen místem odpočinku, tvoření, hraní si a poznávání, ale i místem setkávání se s kamarády, časem společného užívání si jeden druhého. A jak se říká: ,,Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.“ My jsme našli způsob, jak zůstat i dál ve spojení a alespoň v omezenějším režimu pokračovat dál v načatých aktivitách a plánech.

Díky velkým možnostem virtuálního prostoru mohou děti dál coby učňové Školy čar a kouzel v Bradavicích sbírat zlatonky plněním nejrůznějších úkolů (luštění křížovek, rébusů, kreslení ilustrací k příběhům), mohou se zaposlouchat do načtených knih, převedených do MP3 stejně tak, jako si je společně čteme po obědě. Kdo by toužil trochu více potrénovat svoji obratnost a šikovnost, mohl se zapojit do výzvy  ,,Vyskákej si svoje jméno“.  Dětem byl zaslán seznam cviků a daných pohybů, které náleží ke každému písmenku v abecedě. Jejich úkolem bylo si najít cviky k příslušným písmenkům z jejich jména a zacvičit je za sebou. Vznikla tak krátká sestava cviků, kterými si nejen protáhly tělo, ale jistě se i pobavily. Veškeré splněné úkoly, aktivity a výzvy mohou posílat zpět k vyhodnocení vychovatelkám, které jim body zaznamenávají tak, aby o ně nepřišly a všichni úspěšně dokončili studium na škole v Bradavicích.

A jak už to ve světě čar a kouzel bývá, stačí vzít do ruky kouzelnou hůlku, mávnout a splní se vše, co si přejete. Proto i my máváme svými hůlkami, ať se zase všichni co nejdříve společně můžeme setkat.

Posílejte dál!

Vyskákej svoje jméno