Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Ve Fajnparku bylo fakt fajn

Ve Fajnparku bylo fakt fajn

11.6.2018

...aneb jazykolam je odrazem rozvernosti a pohody, jakou žáci 1. stupně zažili v rámci školního výletu do Fajnparku v Chlumci nad Cidlinou.

V rozhlehlém areálu v průběhu celého dne děti společně vyzkoušely spoustu činností, které jim umožnily prožít čas jinak, než ve škole. Díky vzájemné důvěře a podpoře mnohdy zdolaly překážky, na které by si samy netroufly.

Byly to rozličné pohybové atrakce, třeba různé druhy trampolín, houpaček, skákací míče, řízení vozítek a automobilů, lanovky, šplhání po stěnách, zorbing atp.
Dále to byly poznávací aktivity v podobě naučné stezky Hmyzákov s obrovskými pohyblivými modely, Dinoprales s jako-živými řvoucími monstry, smyslové stezky - zkusili jsme Bosou nohou, pochopení a ovládání různých druhů strojů, pozorování domácích zvířat, projížďky na koních...
Příležitost dostali i ti, kteří si chtěli poměřit síly v soutěžích na hřištích, třeba v plážovém volejbale.

Ovšem také jsme si docela obyčejně odpočinuli, klidně při promítání ve 4D kině, při jízdě vláčkem, bubnování v indiánském táboře nebo při cachtání v brouzdališti pod vodopádem. A dostalo se i na finanční gramotnost, zvláště u prvňáků, kdy spolu přepočítávali, co si vlastně mohou pořídit k mlsání a pití.

Únava na konci dne byla jasná a nedošlo ani na tolik oblíbené telefony a při návratu všichni pospávali.
A ještě spousta fotografií.

Fotografie 2. třídy jsou k dispozici ZDE.