Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Šílená Indie

Šílená Indie

13.10.2023

Šílená Indie je název přírodovědného pořadu, který nám v pátek 13. října do Sebranic přivezli manželé Kateřina a Miloš Motani. S touto manželskou dvojicí jsme se nesetkali poprvé. Již několikrát jsme měli možnost navštívit jejich přednášky o cestování, spojené s projekcí krásných fotografií a videí. Letos nás seznámili se zajímavostmi nejlidnatější země světa, s Indií. Dozvěděli jsme se např., že jedno z nejstarších měst světa Váránasí je nazýváno „městem mrtvých“, viděli jsme posvátnou, avšak velmi znečištěnou řeku Gangu, sledovali jsme tančící velbloudy, soutěž mužů o nejkrásnější plnovous nebo jsme navštívili chrám, kde žijí posvátné krysy. Jako vždy bylo vystoupení zakončeno kvízem, který prověřil, co všechno si děti zapamatovaly, a také ukázkou předmětů, které si cestovatelská dvojice s sebou z Indie přivezla. Už teď se těšíme na další program.