Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Prohlídka obrněného transportéru

Prohlídka obrněného transportéru

5.5.2023

Osmého května si každoročně připomínáme Den vítězství nad fašismem. V pátek 5. května si žáci druhého stupně mohli prohlédnout obrněný transportér OT-64 SKOT. Instruktoři je seznámili s obsluhou vozidla a jeho technickými údaji.

Žáci hodnotí program následovně:

„Seděli jsme uvnitř a vyzkoušeli si, jaké to je být uvnitř ve tmě. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací. Vyzkoušeli jsme si i výstup z obrněného transportéru na čas. Absolvovali jsme i „lekací“ kurz. Moc se mi to líbilo a jsem ráda, že jsme si mohli vyzkoušet spoustu věcí a zjistit zajímavé informace.“

„Ukázka vojenské techniky se mi líbila. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí. Tank byl boží, mohli jsme si vyzkoušet výskok jako vojáci.“

„Byla to zábava, obzvlášť když se nás pokusili třikrát vyděsit. Byla to zase nová zkušenost. Vím, že bych v tom transportéru nikdy nechtěla být doopravdy.“

„Líbilo se mi, že jsme si mohli sednout za volant a zkusit si plynovou masku.“

v transportéru.jpgv transportéru2.jpg