Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Dopravní soutěž mladých cyklistů - okresní finále

Dopravní soutěž mladých cyklistů - okresní finále

10.5.2023

Ve středu 10. května se ve Svitavách konalo okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů Pardubického kraje, pořádané Ministerstvem dopravy – BESIP. Naši školu reprezentovalo osm žáků, čtyři v mladší kategorii (Kateřina Kuchtová, Kateřina Švecová, Patrik Pohorský, Jindřich Nagy) a čtyři ve starší (Marie Motyčková, Eliška Jánová, Matěj Vomočil a Patrik Novotný). Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách - praktická jízda na dopravním hřišti, jízda zručnosti, test základů první pomoci praktickou formou a testy znalostí pravidel silničního provozu. Na jízdu po dopravním hřišti řádně dohlížela Městská policie Svitavy.  Každý člen soutěžil za celé družstvo, ale zároveň i sám za sebe. Naši cyklisté si vedli velmi dobře, o čemž svědčil i konečný výsledek. Žáci mladší kategorie se umístili na krásném 2. místě z osmi týmů, žáci starší kategorie obsadili nádherné 1. místo ze šesti týmů a postupují tak do krajského kola, které se bude konat v Pardubicích dne 24. května. V kategorii jednotlivců se vyhlašoval nejlepší chlapec a děvče za mladší i starší žáky. Vyhráli opět naši - Kateřina Kuchtová a Patrik Pohorský za mladší a Eliška Jánová za starší, přičemž Matějovi Vomočilovi uteklo 1. místo jen o dva body. Děkujeme všem za vzornou reprezentaci naší školy a krásná umístění. Palce budeme držet i do krajského kola.

Okresní kolo Dopravní soutěže ve Svitavách dne 10. 5. 2023.jpg