Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů

Okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů

18.5.2022

Ve středu 18. května se ve Svitavách konalo okresní kolo „Dopravní soutěže mladých cyklistů“. Z naší školy se jí zúčastnila dvě družstva. V kategorii mladších nás reprezentovali tři žáci z páté třídy (Jindra Nagy, Katka Kuchtová a Katka Švecová) a ze šesté třídy Matyáš Vomáčka. Za starší nastoupili dva žáci z osmé třídy (Pavel Kuchta a Filip Malý), jedna žákyně ze sedmé (Maruška Motyčková) a jedna ze šesté (Zuzka Bartoňová).

Soutěžící měli za úkol vyplnit dopravní testy, předvést poskytnutí první pomoci zraněnému, zvládnout jízdu zručnosti a nakonec jízdu po dopravním hřišti. To vše samozřejmě s minimálním počtem trestných bodů.

Letos byla obě soutěžní družstva mimořádně úspěšná! Mladší obsadili krásnou bronzovou příčku a starší získali zlato a pojedou naši školu reprezentovat do krajského kola, které se uskuteční v Pardubicích ve čtvrtek 26. května. Navíc Maruška Motyčková a Pavel Kuchta byli oceněni titulem nejlepších jednotlivců ve své kategorii.

Všem moc gratulujeme a budeme držet palce v krajském kole.