Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Soutěž Mikroregionu Litomyšlsko-Desinka 2022

Soutěž Mikroregionu Litomyšlsko-Desinka 2022

20.5.2022

Jubilejní 20. ročník soutěže obcí Mikroregionu Litomyšlsko-Desinka byl pro naši školu velmi úspěšný. Na deseti stanovištích poměřili žáci naší školy své síly s dvanácti dalšími družstvy. Poznávali rostliny a živočichy, třídily odpad do správných kontejnerů, zaběhli si hasičskou štafetu nebo stříleli na branku. Atraktivní disciplínou byl i transport kamaráda na druhý břeh požární nádrže.

V nabité konkurenci si naši žáci vedli naprosto skvěle. Domů si odváželi dva poháry za třetí místo (družstvo mladších žáků ze Sebranic , družstvo starších žáků ze Sebranic). Velkou pochvalu si zaslouží i starší lubenští žáci, kteří obsadili krásné čtvrté místo. Bohužel jejich mladším kamarádům se tolik nedařilo, ale věříme, že získali zkušenosti a příští rok je zúročí.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a již teď se těšíme na další ročník, který se tentokrát bude konat v Sebranicích.