Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Finanční gramotnost ve 4., 5. a 6. třídě

Finanční gramotnost ve 4., 5. a 6. třídě

24.11.2023

Žáci naší školy (4. – 6. třída) se zúčastnili besedy Finanční gramotnosti. Finanční poradce je zábavnou formou seznámil se světem financí. Ukázal jim historické mince i platidla současné doby včetně ochranných prvků. Dále žáci měli možnost prodiskutovat téma půjček i výhodných investic, zároveň ukázat vlastní přehled v oboru financí – průměrný plat v ČR, výše důchodů, podnikání, platy youtuberů a významných sportovců aj. Beseda byla velmi zajímavá pro všechny zúčastněné. Věřím, že mnoho žáků motivovala k dalšímu vzdělávání ve finanční oblasti a že jim zajistí dobré výsledky v soutěži Finanční gramotnosti a postup do dalších kol. Držme jim pěsti a věřme, že se jednou budou orientovat ve svém dospěláckém finančním životě tak dobře jako ve výdělcích youtuberů a cen nejdražších aut.

fingr.png