Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Bobřík informatiky na naší škole

Bobřík informatiky na naší škole

27.11.2023

Bobřík informatiky je předmětová soutěž podporovaná MŠMT, která je cílena na běžného bystrého žáka se zájmem o svět technologií. Klade si za cíl seznamovat žáky a jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače.

Naše škola se letos opět zúčastnila ve čtyřech věkových kategoriích od 4. do 9. ročníku. Žáci na počítačích odpovídali v online testu na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.

V kategorii Mini (4. ročník) zvítězila Kateřina Kadidlová, v kategorii Benjamin (5.-6. ročník) dominoval Marek Mokrejš, v kategorii Kadet (7.-8. ročník) Petr Šprojcar a v kategorii Junior (9. ročník) zaznamenala nejlepší výkon Adéla Šturcová.

Gratulujeme vítězům a již teď se těšíme na nový ročník soutěže v příštím školním roce.

bobřík23_1.jpgbobřík23_2.jpg