Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Evropský den jazyků na 2. stupni

Evropský den jazyků na 2. stupni

26.9.2022

V pondělí 26. září jsme na druhém stupni naší školy uspořádali soutěž, která byla věnována Evropskému dni jazyků, připadajícímu na tento den. Soutěž žákům připomněla rozmanitost světových jazyků a také reálie nejrůznějších evropských i mimoevropských zemí. Žáci deváté třídy pomohli s organizací, ostatní se rozdělili do družstev a poté již plnili úkoly na osmi stanovištích rozmístěných po škole. Přiřazovali jazyk k psanému textu, vlajky ke státům, rozpoznávali pozdravy v různých jazycích, luštili křížovku s „cestovatelskými slovíčky“, určovali hlavní města států, poznávali a pojmenovávali světově známé stavby, dozvěděli se zajímavosti z národních kuchyní a nechyběl ani praktický úkol, a to stavění šikmé věže v Pise. Soutěž si všichni zúčastnění pěkně užili, zopakovali si své vědomosti a jistě se také něco nového dozvěděli.