Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Evropský den jazyků na 1. stupni

Evropský den jazyků na 1. stupni

26.9.2022

Letošní Evropský den jazyků nás zavál do Norska. Tato severská země, plná krásných přírodních scenérií, fjordů, vodopádů a čistých řek, je v posledních letech stále více vyhledávanou turistickou destinací. Tu navštívila i rodina naší spolužačky Elišky Jánové a my jsme toho využili. Pozvali jsme si Elišku a její maminku, aby nám o svém cestování po této zemi, kterou společně projeli obytným vozem,  vyprávěly.

Protože je Norsko také místem, kde se rodí sportovní hvězdy , zahráli jsme si na ně. Každá třída se na chvíli stala týmem skokanů na lyžích / které doplnili i borci z jiných disciplín/ a pod vlajkou 5 zemí se zúčastnili MS. Na pomyslném vrcholku skokanských můstků v Holmenkollenu tak stanuly hvězdy jako Piotr Žyla, Jakub Janda, Stefan Kraft nebo několikanásobný mistr světa Noriaki Kasai. K vidění byly dlouhé skoky v perfektním provedení a závod byl do poslední chvíle napínavý. Vítězem se nakonec stal domácí  Ole Einar Björndalen, mnohonásobný mistr světa v biatlonu, který začínal jako běžec na lyžích. Tímto vítězstvím dokázal svoji mnohostrannost a norský tým dostal jasný signál, aby ho zařadil jako stálého člena skokanského týmu ????. Zlatou medaili poté přebíral z rukou samotného norského krále Haralda V.