Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Evropský den jazyků na 2. stupni

Evropský den jazyků na 2. stupni

5.10.2023

Ve čtvrtek 5. října k nám do školy zavítala návštěva. Přijela Mgr. Boukalová z Eurocentra v Pardubicích (informační místo, kam se občané mohou obracet se svými dotazy ohledně Evropské unie) a pro žáky druhého stupně uspořádala přednášku na téma „Evropský den jazyků“. Tento den si od roku 2001 připomínáme vždy 26. září.

V první části přednášky seznámila posluchače s nejrůznějšími fakty a zajímavostmi, týkajícími se evropských jazyků. Zdůraznila také, jak je v dnešní době důležité učit se cizím jazykům. Své povídání zpestřila pěkně připravenou prezentací se spoustou tabulek, grafů i obrázků, které její vyprávění vhodně doplnily.

Ve druhé části přednášky si žáci formou soutěže čerstvě nabyté vědomosti zopakovali. Nejdříve se rozdělili do čtyřčlenných družstev a pak už si jen postupně vybírali otázky v různých hodnotách. Pokud odpověděli správně, družstvu se přičetly body. Vyhrálo družstvo s nejvyšším počtem bodů a získalo od přednášející malou odměnu.

Dopoledne uteklo velmi rychle a všichni si čas ve společnosti evropských jazyků a paní Boukalové pěkně užili.

20231005_120522.jpg