Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Beseda s Michaelou Fišarovou

Beseda s Michaelou Fišarovou

3.10.2023

V úterý 3.10. se žáci 7. a 8. třídy vydali do Městské knihovny Litomyšl. Měli jedinečnou příležitost seznámit se zde se skutečnou spisovatelkou, a to Michaelou Fišarovou. Autorku knih pro děti a mládež nejprve představil moderátor a herec Miroslav Reil.

Michaela Fišarová byla učitelkou na základní škole v Praze, náměty do svých knih čerpá ze skutečných příběhů, zmiňuje aktuální témata. Problematiku domácího násilí nastiňuje v knize Nikolina cesta, která byla oceněna Zlatou stuhou. Tato prestižní cena je každoročně udělována tvůrcům nejlepších knih pro děti a mládež vydaných v českém jazyce.

Uvedená kniha byla představena nejen formou autorského čtení, ale také dramatickým přednesem první kapitoly v podání Miroslava Reila.

V závěru besedy byl prostor pro dotazy žáků.

Žáci hodnotí besedu následovně:

„Moc se mi to líbilo. Knížka byla o domácím násilí, toto téma bylo zajímavé a mohli jsme se dozvědět, jak se cítí lidé a co prožívají. Slyšeli jsme i část knihy formou přednesu.“

„Moc se mi líbil přednes pána, který to sezení ozvláštnil. Obsah knihy mne též zaujal. V knihovně to bylo moc fajn. Klidně bych takové akce absolvovala častěji.“

beseda se spis..jpgbeseda se spisovatelkou,7.a8.tř..jpgbeseda.jpg