Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Evropský den jazyků na 2. stupni

Evropský den jazyků na 2. stupni

26.9.2019

Ve čtvrtek 26. září jsme si na druhém stupni naší školy připomněli Evropský den jazyků, který se slaví již od roku 2001. Evropský den jazyků je iniciativou Rady Evropy, která zdůrazňuje, že jazyková rozmanitost je nástrojem pro dosažení většího mezikulturního porozumění a zároveň je důležitou součástí bohatého kulturního dědictví našeho kontinentu.

Žáci šesté až deváté třídy si vyslechli dvě velmi zajímavé přednášky v podání paní Vomáčkové, bývalé učitelky z mateřské školy v Lubné, a dvou studentek z gymnázia v Poličce, Katky Kvasničkové a Mileny Chadimové.

Paní Vomáčková se s posluchači podělila o své zážitky z putování po Cestě svatého Jakuba do Santiaga de Compostela ve Španělsku, při níž během jednoho měsíce urazila pěšky téměř 800 km! Své vyprávění doplnila spoustou fotografií.

Studentky Katka s Milenou zase žákům přiblížily svoje poznatky z Mezinárodní konference studentů, která se konala na jaře letošního roku v USA. Děvčata a dva jejich spolužáci byli na konferenci vybráni jako zástupci České republiky.

Jak paní Vomáčková, tak i obě studentky zdůraznily, jak důležité je učit se cizím jazykům. Bez jejich znalosti by se v cizině jen těžko dorozuměly a sbližování s lidmi jiných kultur by bylo prakticky nemožné.

A nakonec několik ohlasů žáků na obě přednášky:

• Bylo to moc inspirující. Líbilo se mi, že jsme se dozvěděli něco nového a také, že i v 65 letech se dá cestovat a splnit si svůj sen.
  • Bylo to pěkné a zajímavé. Líbilo se mi, že Evropský den jazyků proběhl ve formě přednášek a ne projektu.
  • Celý program se mi líbil. Od holek z gymplu mě zaujaly zážitky a trapasy, Pochopila jsem od nich, že angličtina je velmi důležitá. Určitě bych se taky chtěla jet někam podívat.
  • Celkově se mi to dnes líbilo. Dodalo mi to motivaci k tomu, abych se učil anglicky a mohl po vystudování cestovat.

Foto ZDE