Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Další rok v Bradavické škole čar a kouzel

Další rok v Bradavické škole čar a kouzel

10.7.2020

V letošním školním roce museli všichni žáci Školy čar a kouzel v Bradavicích prokázat velkou dávku odvahy, kouzelnického umění i improvizace. Podzimní měsíce prověřily naše schopnosti tvořivé, když jsme se stali přímými účastníky natáčení televizního pořadu Šikulové. Dovednosti sportovní jsme uplatnili při soutěži Žabák Kvak – skákání přes švihadlo. O to, kdo je nejlepší zpěvák, se bojovalo v soutěži DO-RE-MI. Zde s drtivou převahou zvítězil již po několikáté Martin Němec. Závěr prvního pololetí patřil tradičnímu karnevalu. Tentokrát byl celý v režii ,, páťáků“.  Ti si pro ostatní kamarády připravili zábavný program s hrami, soutěžemi i vyhlášením nejhezčí masky. Všichni v průběhu prvního pololetí také tvořili, hráli hry, bavili se, užívali si příjemné chvilky u společného čtení nebo si užívali družinových mazlíčků – křečků Bobše a Snížka. Za všechny aktivity sbírali body – zlatonky. Nejlepší sběrači byli odměněni účastí na tajném výletu s vychovatelkami.

Dosud poklidný život v Bradavicích ale zákeřně napadl protivník, před nímž by se měl na pozoru i obávaný Lord Valdemort a těžko by si s ním poradil i profesor Severus Snape.  Z hlubin podzemí se vynořil dosud nikým nepoznaný Pán Covid, ovládající tu nejčernější magii a studenti tak museli opustit své koleje a prchnout do bezpečí domovů. Díky jejich šikovnosti, pracovitosti a za pomoci nejmodernějších kouzelných strojů moderní doby se jim podařilo společně s profesory udržet dál kontakt a pokračovat v započaté práci. Plnili tak různé výzvy (Vyskákej své jméno, Tleskačka), luštili křížovky a kvízy, kreslili ilustrace k audioknize Barry Trapnej, vyráběli dárky maminkám, natáčeli domácí videa a samozřejmě dál pokračovali i ve studiu čar a kouzel. Zlatým hřebem byl nácvik a natočení slavnostní bradavické hymny. Za to vše jim i dále přibývaly zlatonky.

Jak už ale víme z mnoha pohádek a příběhů, vše nakonec dobře dopadne. Společně se nám podařilo se ubránit Pánu Covidovi a vrátit se do Bradavic na slavnostní zakončení. Všichni studenti si převzali vysvědčení a proběhlo vyhlášení těch nejlepších sběračů, kteří obdrželi poukazy na další Tajný výlet. Absolutní vítězkou a majitelkou velké zlatonky se stala Zuzka Bartoňová.

Všem přejeme krásné pohodové prázdniny a těšíme se na viděnou zase v září.

Za profesorský sbor Školy čar a kouzel v Bradavicích:

Pomona Prýtová - profesorka bylinkářství a ředitelka mrzimorské koleje (Lenka Kunčíková)