Štítky:

Cože, mouchy ve čtvrté třídě? To tedy opravdu ne.

Datum konání: 25. 2. 2019

To se díváte na netradiční procvičování pomocí jednoduché soutěže. Tentokrát v přírodovědě ve 4. třídě. A princip určitě pochopíte z fotografií.​

Autor: Mgr. Markéta Andrlová Publikováno 25. 2. 2019 12:18

Stopy života v přírodě

Datum konání: 19. 6. 2018

Čtvrťáci při přírodovědné vycházce hledali v lesním biotopu důkazy přítomnosti živočichů. Pracovali v malých skupinách. Přesunuli se do listnatého porostu poblíž školy. Pro své bádání využili také tablety donesené v batohu. Podívejte se na několik snímků z jejich pátrání.

Autor: Mgr. Martina Jakoubková Publikováno 19. 6. 2018 10:00

Přírodověda ve čtvrté

Datum konání: 11. 6. 2018

Do přírodovědy jsme si přinesli zajímavosti. Také jsme zkoumali některé exponáty, třeba raritní sršní hnízdo. K tématu chováme domácí zvířata žáci prezentovali své vlastní "miláčky".

Autor: Mgr. Martina Jakoubková Publikováno 11. 6. 2018 13:47

Nebojte se kostlivce

Datum konání: 16. 5. 2018

Že by strašilo ve škole? No možná ano, ale zas tak moc ne. V přírodovědě u čtvrťáků se smrťáci objevili jen na papírech. Asi tušíte, že se pak stříhalo, skládalo, diskutovalo, popisovalo, lepilo a prezentovalo. Jistě, učili jsme se o kostře lidského těla.

Autor: Jana Barbaťuk Publikováno 16. 5. 2018 10:04

Ptáci

Datum konání: 20. 2. 2018

V pátek 9.2. proběhla ve 2. třídě přednáška Ptáci, kterou si pro žáky připravil pan Michal Lehocký. Děkuji touto cestou panu Lehockému, který si na nás našel drahocenný čas. Nechyběly fotografie a zvuky ptáků a videa. Pro svou poutavost se tato přednáška protáhla na 2 vyučovací hodiny.

Autor: Mgr. Hana Klusoňová Publikováno 21. 2. 2018 12:07

Naše pokusy ve výuce přírodovědy

Datum konání: 5. 1. 2018

V hodinách přírodovědy jsme ve skupinách zkoumali složení půdy, sledovali jsme tok elektřiny a vyráběli statickou elektřinu. Dokonce se někteří chlapci rozhodli, že budou vzdorovat zákonům gravitace. Fotografie z našeho bádání jsou ke zhlédnutí ZDE.

Autor: Mgr. Ilona Břeňová Publikováno 5. 1. 2018 21:23

Skupinová práce ve čtvrté třídě

Datum konání: 21. 12. 2017

Tentokrát jsme pořídili několik snímků z přírodovědy ve 4. třídě. Tento druh činnosti je vždy oblíbený. Jen je důležité, aby pracovali obětavě všichni, všichni se také dokázali domluvit a výsledky mohli úspěšně nabídnout ostatním. Navíc v této třídě žáci pracují rychle a bez odkladu.

Autor: Mgr. Martina Jakoubková Publikováno 21. 12. 2017 10:32