Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Zdravohrátky

Zdravohrátky

23.11.2022

Ve středu 23.11.2022 žáci 8. a 9. třídy navštívili Střední zdravotnickou školu ve Svitavách. V nově zrekonstruované jídelně nás ředitel školy, starosta města a pozvaní hosté seznámili s programem celého dne, který byl opravdu pestrý. Studenti byli rozděleni do šesti týmů. Postupně chodili na jednotlivá stanoviště, kde si vyzkoušeli úkony spojené se zdravotnickou péčí, například různé obvazové techniky, druhy masáží, resuscitaci na figuríně. Názorně jim byla předvedena práce s externím defibrilátorem. Na dalších stanovištích se dozvěděli něco o krevních skupinách, seznámili se s anatomií kostry a jednotlivých orgánů. Také se podívali do garáží, kde byl výjezd vozidel RZP s instruktáží paní záchranářky. Ta jim též ukázala vybavení sanitky. Na všech stanovištích získávali žáci body, které se později  sečetly a vyhodnotily. A aby toho nebylo málo, tak na závěr dne proběhla soutěž týmů se shrnujícími otázkami, ve které se naši žáci umístili na krásném druhém místě.

Ohlasy žáků: Škola je krásná a vhodná pro pohodové učení. Byl to pěkně strávený den.

IMG_20221123_115528.jpg