Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Základem je pravidelné čtení

Základem je pravidelné čtení

19.2.2018

Špatná úroveň čtení výrazně snižuje uplatnění na trhu práce. Vaše dítě by se mělo vydat na úspěšnou cestu do budoucnosti s vaší podporou. Zkuste si najít každý den pár minut na společnou chvíli při čtení, vyprávějte si příběhy i prožitky, probouzejte fantazii. Koupit se to nedá, ale určitě se Vám to zaplatí.

Jak jsme již psali, úroveň čtenářských dovedností v celé republice prudce klesá a bude to časem citelně snižovat uplatnění na trhu práce.
Vzdělávací plán naší školy nese název „Škola pro život" a také proto se intenzívně věnujeme tomuto problému. Čtení je dovednost, kterou člověk nemůže získat jinak, než stálým opakováním. Jednoduše číst a číst a číst. Tomu se ovšem většina dětí ráda vyhýbá, protože to je nepříjemné.
Ve škole žák čte jen v řádu minut, víc to mnohdy nejde. A proto se obracíme na rodiče. Možná nemáte tolik času, možná sami nejste zapálenými čtenáři. Vaše dítě by se mělo vydat na úspěšnou cestu do budoucnosti s vaší podporou. Potřebuje ji, věnujte se čtení pravidelně.