Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Výlet do Egypta

Výlet do Egypta

8.11.2022

V letošním školním roce se děti ze školní družiny vydaly až na africký kontinent, do žhavého Egypta, do doby vlády mocného Caesara a krásné Kleopatry.

Nejprve se seznámily se zeměpisnými zajímavostmi, polohou a oběma hlavními hrdiny. Poté se rozdělily do dvou skupin, které budou pomáhat jednotlivým vládcům.

V průběhu uplynulých dvou měsíců děti vyrobily papírové modely pyramidy a sfingy, sarkofágy i s mumiemi, doběhly se vzkazem z Alexandrie do Abú Simbelu. Nejzajímavější ale bylo stát se na jedno odpoledne archeologem. Z půdy u školní družiny se stala improvizovaná pyramida z doby před více než 4500 lety. Labyrint dek a přehozů tvořil malé chodbičky podobné těm, kterými v minulém století vědci poprvé vstoupili do nitra těchto zajímavých staveb. Děti pouze s baterkou prolezly úzkými prostory, na jejichž konci byly na vnitřních stěnách pyramidy vyobrazeny symboly. Ty si měly zapamatovat a po návratu namalovat.

Všichni prokázali velkou dávku odvahy, protože pohybovat se ve tmě nebylo jednoduché. Ostatně jako to neměli jednoduché vědci, kteří poprvé objevili poklady uvnitř pyramidy.