Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Úspěšná reprezentace v McDonald´s Cupu

Úspěšná reprezentace v McDonald´s Cupu

Datum konání:
16.5.2019

Ve čtvrtek 16. 5. 2019 se v Moravské Třebové konalo okresní finále fotbalového turnaje McDonald´s Cup, kategorie B. Naši žáci 4.–5. tříd přivezli krásný pohár a stříbrné medaile za výborné 2. místo. Navíc, Martin Svoboda byl oceněn nejlepším hráčem turnaje a jeho kamarád Vojtěch Procházka jen těsně nedosáhl na ocenění nejlepšího střelce turnaje.

V základní části naši mladí fotbalisté (a fotbalistka) vyhráli skupinu a zaslouženě postoupili do semifinále. Zde uspěli v souboji se ZŠ Zámecká Litomyšl a následně svedli finálový boj o 1. místo a účast v krajském kole se ZŠ Masarykova Polička. V posledním zápase nám však postupně docházely síly, nepřekonali jsme výborného brankáře soupeře a po drobných chybách jsme prohráli 0:2.

ZŠ Lubná-Sebranice – ZŠ Moravská Třebová         3 : 0        základní část

ZŠ Lubná-Sebranice – ZŠ Polička                            0 : 0        základní část

ZŠ Lubná-Sebranice – ZŠ Březová                           4 : 0        základní část

ZŠ Lubná-Sebranice – ZŠ Litomyšl                           1 : 0        semifinále

ZŠ Lubná-Sebranice – ZŠ Polička                             0 : 2        finále

Školní tým tvořili

5 třída: Vojtěch Procházka, Martin Svoboda, Sebastian Klejch, Jakub Bartoš, Tadeáš Glänzner.

4 třída: Matyáš Filipi, Dominik Kopecký, Štěpán Němec, Barbora Kovářová