Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Učitelská kuchyně I

Učitelská kuchyně I

15.3.2019

Učitelská kuchyně aneb Jak uvařit - učení. Nabízíme Vám několik nahlédnutí do naší učitelské kuchyně. V průběžných článcích na našem školním webu najdete často snímky i texty o nasazení techniky. Ta ovšem není základem, jen příjemným vylepšením. V tomto prvním článku si můžete prohlédnout metody i žáky, jak jsou do vlastního učení zapojeni.​

Často se školní výuce vyčítá bezduché učení, memorování zpaměti, nedostatek spolupráce apod. Tomu se snažíme vyhnout. Od bezduchého sledování učitele a zapisování, vedeme žáky k samostatné práci se sousedy, se skupinou. Nutíme je uvažovat a přemýšlet, i když to je nepohodlné a zdlouhavé. Dále pomocí zacházení s předměty a pomůckami rozšiřujeme působení na více smyslů. Nepohrdneme ani osvědčenými způsoby. Tím je myšleno ono Komenského Škola hrou, nikoliv volná zábava.

Sledovat to můžete na několika ukázkách ZDE.