Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > To byla tedy bitva - florbalová

To byla tedy bitva - florbalová

Datum konání:
22.2.2018

Když jsme ve středu 21. února odjížděli na okresní kolo florbalu, měli jsme na mysli, jak tvrdě jsme si vydřeli vítězství v kole oblastním. V našem prvním utkání s týmem Moravské Třebové jsme si ani nestihli "zavázat tkaničky" a během prvních tří minut jsme dostali 4 góly a nakonec se skóre 1:5 jsme odešli do šaten.

V následujícím utkání s Jevíčkem se opět po začátku na časoměřiči ukázala pro nás nepříznivá čísla 0:2. Tým ze dvou třeťáků a pěti páťáků se ale nesložil. Důsledná obrana, rychlost, dobíhání všech míčků a také štěstí u naší brány nám přineslo šance. A ty sprinter Jiří Mokrejš nepromarnil a obrátil skóre hned čtyřmi brankami.

Ve třetím zápase s Poličkou se nám podařilo soupeře, přes jeho kvalitní souhru a dobrou techniku, unavit a uběhat. Znovu jsme vydřeli výsledek 1:0.

Proto jsme se ve finále střetli znovu s Moravskou Třebovou. Tentokrát jsme odolávali. Poločas skončil 0:0. Teprve v druhé části druhého poločasu začaly padat góly 1:1. Už to vypadalo na nájezdy, ale jak to u nervy-rvoucích dějů bývá, rozuzlení přišlo na konci, když jsme inkasovali gól a už nebyl čas to zvrátit. Skončili jsme druzí. Chválíme chlapce i brankářku za výbornou reprezentaci naší školy.