Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Technohrátky

Technohrátky

6.10.2021

Dne 6. října se žáci deváté třídy zúčastnili Technohrátek pořádaných SŠ automobilní Ústí nad Orlicí. Přikládám několik ohlasů od žáků.

• Technohrátky byly zábavné. Program mě bavil. Škola byla pěkná a moderní. Mohl jsem vyzkoušet jízdu na motorce na trenažeru.
  • Bylo to zajímavé. Překvapilo mě, jaké mají vybavení. Moc se mi líbila jízda na trenažeru. Jen pán v dílnách byl docela nepříjemný a u dílen byl zmatek, kam jít. Vedoucí ale byli fajn. Na tuto školu nepůjdu, ale zaujala mě.
  • Technohrátky se mi líbily. Mohli jsme vyzkoušet trenažer na auto a motorku, jízdu autíčky na ovládání, elektrickou jednokolku. Navštívili jsme dílny. Přezouvali jsme auto.

Kromě zmíněných aktivit mohli žáci vyzkoušet jízdu na motokáře, třídili kapaliny do auta, zdolávali překážkovou dráhu a řešili úlohy na ekologii, dozvěděli se informace o lakování aut, sestavovali obličejovou masku a v dílnách vyráběli kovový štítek.

Žáci měli možnost poznat učebny ve škole i prostředí dílen a jejich vybavení. Zábavnou formou se dozvěděli nové informace o oborech na škole.

20211006_112414.jpg20211006_124459.jpg