Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Technohrátky v SOŠ a SOU Polička

Technohrátky v SOŠ a SOU Polička

19.4.2023

Ve středu 19.4. se část 8. třídy zúčastnila programu Technohrátky na SOŠ a SOU v Poličce. Tato škola nabízí jak učební, tak maturitní obory. V rámci této akce nám je představili učitelé a mistři spolu s učni a studenty 3. a 4. ročníků. Přítomno bylo deset škol, které byly po uvítání rozděleny do osmi skupin. Postupně jsme navštěvovali jednotlivá stanoviště, kde nám byly pomocí praktických ukázek a soutěží představeny jednotlivé obory - Pekař, Cukrář, Kuchař, Číšník, Hotelnictví, Gastronomie, Řezník-uzenář. Žáci si vyzkoušeli například ozdobit palačinku a perníček, na nichž si potom pochutnali, udělali si sami pomazánku a jednohubky, zkusili si carving ovoce nebo si mohli namíchat nealkoholický koktejl. Tato zastávka měla asi největší ohlas a úspěch. Na všech stanovištích získávali body, které se později  sečetly a vyhodnotily. Na závěr dne proběhla soutěžní vědomostní hra týmů se shrnujícími otázkami, v níž se naši žáci umístili na krásném druhém místě. Vítěz vyhrál luxusní dort vyrobený učni oboru cukrářského. Byl to příjemně strávený den. Myslím, že si ho všichni užili.

Míchání nealkoholických nápojů (1).jpg