Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Tajemství brouků

Tajemství brouků

1.4.2022

První dubnový den jsme přivítali v naší 6. třídě pana Lehockého, který nám povídal o broucích. Pan Lehocký na besedu přinesl krabici s ukázkou brouků všech rozměrů, od nejmenšího po největšího tzv. Goliáše, který dosahuje 12 cm. Žáci pozorně poslouchali jeho poutavé, zajímavé a poučné vyprávění. Mohli zhlédnout, jak zbarvení brouků inspirovalo i módní průmysl. Dozvěděli se, kde se vyskytují největší brouci na naší planetě. Jak dlouho vlastně takový brouk žije a jak se dají brouci, kteří pocházejí z tropů, chovat i u nás. Pan Lehocký žákům přinesl ukázat velkou část své sbírky. Nejvíce žáci žasli, když jednoho z brouků nechal poletovat nad jejich hlavami. Jejich největším zážitkem byl zvuk obrovského brouka při letu.