Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Soutěž Mladý zahrádkář

Soutěž Mladý zahrádkář

24.5.2024

V pátek 24. května se konalo ve Svitavách okresní kolo soutěže Mladý zahrádkář. V kategorii starších žáků nás reprezentovaly dvě žákyně: Eliška Jánová (8. třída) a Marie Motyčková (9. třída).

Soutěž se skládala ze dvou částí: vědomostního testu (40 otázek) a poznávacího testu (určování 40 bylin a dřevin). V kategorii starších žáků obsadila Eliška Jánová nejlepším výsledkem 1. místo a postupuje do celostátního kola, Marie Motyčková získala krásné 3. místo. Všichni soutěžící dostali malou pozornost od Českého svazu zahrádkářů.

V minulých letech jsme v této soutěži byli vždy úspěšní, a proto máme radost, že jsme i letos navázali na předchozí ročníky. Elišce přejeme hodně úspěchů také v celostátním kole a budeme jí určitě držet palce.