Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Soutěž Mladý zahrádkář

Soutěž Mladý zahrádkář

19.5.2023

V pátek 19. května se konalo ve Svitavách okresní kolo soutěže Mladý zahrádkář. V kategorii mladších žáků nás reprezentovali dva žáci z 5. třídy - Tomáš Kysilka a Patrik Pohorský. Za starší nás zastoupily Eliška Jánová (7. třída) a Marie Motyčková (8. třída).

Soutěž se skládala ze dvou částí: vědomostního testu (27 otázek) a poznávacího testu (určování 40 bylin a dřevin). V kategorii starších žáků obsadila Eliška Jánová nejlepším výsledkem 1. místo a postupuje do celostátního kola, Marie Motyčková získala krásné 2. místo.  V kategorii mladších žáků se Tomáš Kysilka umístil rovněž na skvělém 2. místě. Všichni soutěžící dostali malou pozornost od Českého svazu zahrádkářů.

V minulých letech jsme v této soutěži byli vždy úspěšní, a proto máme radost, že jsme i letos navázali na předchozí ročníky. Elišce přejeme hodně úspěchů také v celostátním kole a budeme jí určitě držet palce.