Základní škola Lubná - Sebranice a Mateřská škola Lubná
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Slavnostní zahájení školního roku 2023/2024

Slavnostní zahájení školního roku 2023/2024Datum konání:
4.9.2023

V pondělí 4. září jsme se sešli v kulturním domě v Sebranicích, abychom společně zahájili nový školní rok. Programem nás provázel Mgr. Zdeněk Přiklopil, který přivítal všechny přítomné. Pozvání přijali zástupci obcí (starostka obce Sebranice Lenka Karalová a starosta obce Lubná Josef Chadima), za místní farnost P. Ladislav Kozubík, za Lubenské ženy Marta Sýkorová a Jana Grundová a za Spolek rodičů Jarmila Sommerova a Hana Flídrová.

Paní ředitelka Mgr. Jitka Kučerová přivítala všechny přítomné, zvláště 20 nových prvňáčků, a představila nové učitelky Mgr. Hanu Šafářovou, Mgr. Rozálii Hostomskou, asistentku pedagoga Renatu Janeckou a novou kuchařku školní jídelny v Sebranicích Michaelu Vomáčkovou.

Poté se ujali svého úkolu žáci 9. třídy. Ti představili na pódiu nové prvňáčky, kterým jejich třídní učitelka Mgr. Ilona Břeňová a členky svazu Lubenských žen předaly drobné dárky. Celý program doprovodil svými písněmi pěvecký sbor Lubenika pod vedením paní učitelky Bc. Petry Kubátové Šiškové.

Na slavnostní ceremoniál ještě navázalo setkání prvňáčků v jejich třídě, kde poprvé zasedli do školních lavic. Žáci starších ročníků se rozešli domů, aby si ještě užili zbytek volného dne.

Fotogalerie

DSCN2577.JPG

DSCN2620.JPG