Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Skryté nebezpečí internetu

Skryté nebezpečí internetu

23.2.2022

Ve středu 23. února proběhl v sedmé třídě naší školy další z preventivních programů, které pro nás organizuje společnost ACET z České Třebové. Tentokrát s tématem o bezpečném užívání internetu přijel pan Petr Kadlec.

Program složený ze tří částí byl doslova nabitý aktivitami, kterých se s chutí účastnili všichni žáci ve třídě.

V první z nich byli žáci svědky „zázračných schopností“ pana Kadlece, který pomocí magické koule dokázal o vybraných žácích zjistit různé informace z jejich života. Nakonec se všichni dozvěděli, že ne zázračné schopnosti, ale jejich dobrovolně zveřejněné soukromé záležitosti na internetu posloužily panu Kadlecovi jako zdroj informací. Názorně tak předvedl, jak snadno se lze na internetu nejrůznějších soukromých informací dopátrat a zdůraznil, že je potřeba si rozmyslet, s kým své soukromí sdílet.

Ve druhé části programu se žáci seznámili se skutečným případem dívky ze sedmé třídy, která se kvůli zveřejnění videa a fotek s nevhodnou tematikou nakonec dostala až před soud. Tento příběh si žáci zažili doslova na vlastní kůži. Stali se totiž herci a podle scénáře si celý příběh zahráli. Nutno podotknout, že rolí dívky Vandy, jejích rodičů a kamarádů, policistů, sociálních pracovníků nebo soudců se chopili s velkou chutí a divadlo si velmi užili. Vandin případ si tak budou jistě dlouho pamatovat.

Do třetí části programu se žáci zapojili také aktivně. Rozděleni do skupin se stali poradci a snažili se najít řešení skutečných případů, se kterými je pan Kadlec seznámil.

Ačkoliv byl program poměrně dlouhý, utekl jako voda. Žáci se nejen dozvěděli, jak se bezpečně chovat na internetu, ale zároveň se i dobře pobavili.

DSC02299.JPGDSC02315.JPG