Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Školní výlet ve znamení objevování a bádání

Školní výlet ve znamení objevování a bádání

6.6.2019

Co je VIDA!? No přece zvolání – když objevíte něco překvapivého. „Vida! To jsem nevěděl…“. Je to také zábavní vědecký park u brněnského výstaviště, kam ve čtvrtek 6. 6. zavítal celý 1. stupeň na jednodenní školní výlet.

Moderní areál s více než 170 druhy exponátů poskytl dětem skvělou příležitost dozvědět se mnoho zajímavostí, otestovat své znalosti a dovednosti a prozkoumat i své vlastní tělo. Je rozdělen do čtyř hlavních sekcí – Planeta, Člověk, Civilizace a Mikrosvět. V sekci Planeta děti rozpoutaly tornádo, na vlastní kůži zažily pocity při zemětřesení, vyzkoušely si účinky odstředivé síly v uzavřené místnosti, vytvořily mořský příboj nebo si pohrály s oceánem uzavřeným do lahve. Fascinujícím zážitkem bylo pozorování života mravenčí kolonie. V části Člověk se zaposlouchaly do tepu lidského srdce, pokusily se oživit člověka při masáži srdce, pozorovaly model tenkého střeva a poměřily vzájemně svoje síly na trenažeru postřehu. V Civilizaci měly možnost vyrábět energii z vody, vlastní fyzickou aktivitou při šlapání na kole, povedlo se jim do vzduchu vyslat horkovzdušný balon, ale největší úspěch mělo vystřelení malého modelu rakety do vesmíru. Mikrosvět pak nabídl možnost nahlédnout do světa sice malého, ale o to víc zajímavého. Svět pod mikroskopem, elektrický oblouk, barva plamenu při hoření jednotlivých prvků, magnetické pole, velké modely buněk a DNA, to vše a ještě mnoho dalšího bylo součástí závěrečné sekce. Pro milovníky adrenalinu a nevšedních zážitků byla určena interaktivní Scince show, kde v přímém přenosu docházelo k detonacím, výbuchům, hoření a třaskání. Celé představení bylo uzpůsobeno pro dětské diváky, byla zajištěna jejich bezpečnost a u všech pokusů jsme zažili hodně legrace. K odpočinku a relaxaci byl určen venkovní prostor s vodními hudebními prvky.

Den ve VIDA! centru byl více než povedený, všichni si odváželi spoustu zážitků a hlavně i nových poznatků.

Foto ZDE

Další foto ZDE