Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Školní družina kouzlila se švihadly

Školní družina kouzlila se švihadly

5.5.2019

Rope skipping je sport, který do naší školní družiny pronikl ze Spojených států amerických. Od skákání přes švihadlo, se odlišuje přidáním nespočtu triků, akrobatických a gymnastických prvků. Je to cvičení koordinační, rychlostní, vytrvalostní, a do jisté míry i silové. Podporuje kreativitu, hravost, cit pro rytmus, časování pohybu a v neposlední řadě týmovou spolupráci.

Výsledek dvouletého tréninku a zdokonalování předvedli žáci naší školy pod vedením Petry Vetešníkové v náročném vystoupení, kterým vyvrcholil program ke Dni matek v kulturním domě v Sebranicích. Děti ukázaly aplaudujícímu publiku široký rejstřík pohybových dovedností pro cvičení jednotlivce (single rope), cvičení dvojic (the two in the loop), cvičení skupin s jedním i více švihadly (travelling), dlouhé lano (long rope 4 m a 10 m) a double dutch (dvě dlouhá protisměrně kroužící švihadla). Prostě super zážitek!