Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Skládáme, stavíme, montujeme aneb Hrajeme si na konstruktéry

Skládáme, stavíme, montujeme aneb Hrajeme si na konstruktéry

25.2.2021
Každý z nás jistě zná povedenou dvojici kutilů ze seriálu PAT a MAT. Jejich nešikovnost je často dostala do obtížných situací. Pustit se s nadšením do tapetování, stavby krbu, výroby zahradního grilu nebo houpačky pro ně nebyl problém. Bohužel výsledky byly mnohdy katastrofální. To se ale nedá říct o dětech z naší družiny. Svou šikovnost prokázaly při práci se stavebnicí ROTO z Vysočiny. Na chvíli se tak staly konstruktéry lodí, čerpací stanice nebo automobilu. Ve dvojicích se jim podařilo podle plánku sestavit zajímavé věci, které na závěr na fotografiích v počítači dozdobily v grafickém programu. Podrobný návod stavby jednotlivých věcí je přiložen ve videu. Možná by se mohli přiučit i PAT a MAT.