Základní škola Lubná - Sebranice a Mateřská škola Lubná
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Sjezdovka přímo u chaty - to byl luxus!

Sjezdovka přímo u chaty - to byl luxus!Datum konání:
1.3.2019

Ve dnech 17.─22. února 2019 proběhl lyžařský výcvikový zájezd žáků 7. třídy a vybraných žáků 8. a 9. třídy naší školy. Kurz byl zorganizován již podruhé v lyžařském areálu Deštné v Orlických horách v útulném penzionu Sport, ze kterého to byl jen skok na chutnou stravu do hotelu Orlice a krok na krásnou sjezdovku Zákoutí. Zkrátka byly vytvořeny ideální podmínky pro výuku lyžování.

Instruktoři Mgr. Ilona Břeňová, Mgr. Zdeněk Přiklopil a Mgr. Jindřich Novotný pracovali s žáky rozdělenými do tří družstev podle výkonnosti. Začátečníci a mírně pokročilí si v rámci dopoledních a odpoledních programů postupně osvojovali a rozvíjeli základy lyžařských dovedností, družstvo pokročilých lyžařů zdokonalovalo svoji techniku jízdy a na výborně upravených sjezdovkách se seznamovalo se současnými trendy moderního lyžování. Na praktickou výuku navazoval večerní program, v němž žáci načerpali základní poznatky z oblastí teorie i historie lyžování, lyžařské výzbroje a výstroje nebo možných rizik spojených s pobytem v horách.

I v časově nabitém rozvrhu se našla chvilka na zábavu nebo zmrzlinový pohár a poslední večer, kdy proběhlo slavnostní vyhodnocení kurzu, si žáci s chutí zasoutěžili při veselém kvízu o ceny ve stylu populární soutěže „Riskuj!“.

Je třeba vyzdvihnout příkladné nasazení, vytrvalost, chuť učit se novým dovednostem a radost z pohybu, která byla průvodním atributem celého pobytu. Celý lyžařský kurz se nesl ve sportovním duchu a pozitivní atmosféře, kterou neotupila ani stoupající únava v jeho závěru a mnozí účastníci se již teď těší na příští zimu, až si se školou společně opět vyjedou na hory.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout ZDE.