Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Recyklohraní – „Baterkožrout“

Recyklohraní – „Baterkožrout“

13.1.2020

Vyrobit si svoji vlastní sběrnou nádobu na použité baterie, tak zněl úkol pro žáky 8. a 9. ročníku. Chlapci si přinesli potřebný materiál a zavřeli se na několik hodin do prostor školních dílen, kde tento úkol v rámci předmětu Praktické činnosti plnili. Většinou byla základem kartónová krabice, která se změnila v „Baterkožrouta“. Krabice dostaly novou barvu, vznikl v nich otvor pro vkládání použitých baterií, některým Baterkožroutům přibyla pokrývka hlavy, končetiny, zuby, jazyk … hlavním úkolem bylo dát sběrné nádobě život.

Součástí tohoto projektu bylo i vyplnění pracovního (badatelského) listu, jehož závěrem bylo zjistit, kolik použitých baterií se vejde do jejich vyrobeného Baterkožrouta a zapojili zde své znalosti matematiky a převodu jednotek.

Recyklohraní je projekt, který vede žáky k uvědomění si potřeby recyklovat použité materiály hravou, zábavnou formou, a to se snad v tomto případě povedlo.

page0001.jpg

page0002.jpg