Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Projekt Domestos – „Spláchnout, namydlit, umýt, usušit“

Projekt Domestos – „Spláchnout, namydlit, umýt, usušit“

16.3.2020

Letošní školní rok se třídy 1. stupně zapojily do soutěže Domestos pro školy o získání příspěvku na rekonstrukci toalet.  Do prosince plnily ve čtyřech kolech úkoly.  Žáci si vytvořili knížečku Lovecký lístek a při každém umytí po použití si škrtli jednu bakterii. Naučili jsme se hymnu – Píseň lovců bakterií, která nás učila bojovat s bakteriemi v rytmu hesla – spláchnout, namydlit, umýt, usušit.

Ve třetím úkolu jsme skládali nebezpečného makrofága a posledním úkolem byl pokus, jak rychle se bakterie šíří. Kolik samolepek, rozuměj bakterií, umístí jeden žák na ostatní spolužáky během minuty a pak i všichni žáci navzájem. A tak jsme šli na oběd pěkně olístečkovaní bakteriemi. Takto prakticky jsme se naučili dodržovat čistotu, což se nám v současné době velmi hodí.

A protože jsme byli pilní a někteří přispěli i účtenkami s produkty, za které body přibyly, získali jsme pro školu alespoň zdarma uklízecí prostředky z firmy Unilever, a tak si žádné bakterie ani viry  na nás nedovolí.