Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Přijímačky nanečisto

Přijímačky nanečisto

11.4.2023

Dne 21. března 2023 si žáci deváté třídy vyzkoušeli přijímací zkoušky „nanečisto“ i na naší škole. Navázali jsme tak na zkušenosti z minulých let, kdy ohlasy byly většinou pozitivní. Cílem bylo ukázat žákům úroveň jejich vědomostí, alespoň částečně je připravit na stresovou situaci a donutit je zmobilizovat síly před blížícími se přijímacími zkouškami.

Dopoledne žáci pracovali na testech z matematiky, českého a anglického jazyka. Po polední přestávce budoucí studenti a učni absolvovali pohovor, ve kterém zkušební komise hodnotila vystupování žáků a schopnost pohotově reagovat. Otázky byly zaměřeny na volbu budoucí školy a plány do budoucna z hlediska dalšího studia či uplatnění v praxi. Zkušební komisi také zajímal všeobecný přehled žáků a znalost českých dějin. Při pohovoru nás příjemně překvapilo přirozené vystupování žáků, jejich promyšlené odpovědi nebo zdůvodnění volby školy.

Žáci s nejvyšším počtem dosažených bodů v jednotlivých částech:

Český jazyk          43 bodů           Jana Mokrejšová

Anglický jazyk       46 bodů           Jana Mokrejšová a Valérie Šprojcarová