Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Přestávky trochu jinak

Přestávky trochu jinak

28.2.2018
Principy projektu ,,Zdravá škola" se snažíme naplňovat nejen v rámci výuky, tedy v předmětech, které se bezprostředně váží k tomuto tématu, ale také o přestávkách. Druhou tzv. venkovní přestávku tráví děti mimo třídu, na prostranství přiléhajícím ke škole.

Čas, který vyplní pohybovými a kolektivními hrami, skákáním přes gumu nebo jen procházením se, je tak příjemným a zároveň velmi prospěšným a důležitým způsobem relaxace dětí a zároveň možností jak zregenerovat. Psychická i fyzická náročnost školní docházky je tak alespoň částečně kompenzovaná odpočinkovou chvilkou.

Dětmi je tato aktivita velmi vítaná, protože není kolektivně řízená, ale oni sami si vyberou, jak čas vyplní. Někteří se tak zahledí do svých mobilů aspoň na „čerstvém vzduchu". Samozřejmostí je přítomnost tří dospělých pracovníků školy, dětem byla již na začátku roku jasně stanovena pravidla bezpečnosti a chování při pobytu venku.

Přestože na naší škole je tato aktivita zcela přirozená, je ještě stále mnoho takových, kde se o přestávkách pouze vysedává v lavicích. A to je velká škoda. Nemyslíte?

Nahlédněte do fotoalba, jak to může vypadat.