Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Přednáška o broucích v 5. třídě

Přednáška o broucích v 5. třídě

21.4.2022

Když jsem na návštěvě u Lehockých uviděla 12 centimetrového brouka Goliáše a slyšela zanícené vyprávění o domácím chovu brouků, okamžitě mě napadla myšlenka pozvat pana Lehockého do 5. třídy, aby udělal přednášku o broucích. O brzkém termínu rozhodla informace, že Goliáš bude žít jen 3 měsíce. A tak to začalo.

Dne 21.4. se dostavil pan Lehocký s výborně připravenou přednáškou s názornými ukázkami brouků, fotkami i videem. Dovedl poutavě vyprávět přiměřeně věku dětí, čímž zůstal celé dvě hodiny na místo jedné plánované. Vysvětlil různorodost a hlavně důležitost hmyzu, coby čističe naší planety. Každého udivila informace, že na Zemi žije tolik mravenců, kteří váží více my všichni lidé na naší planetě. Kdo by se chtěl věnovat chovu hmyzu, může chovat například Strašilky. Děkuji ještě jednou panu Lehockému.

20220421_105720.jpg