Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Praga mater urbium

Praga mater urbium

23.10.2019

Ve středu 23. 10. jsme jeli s pátou třídou na exkurzi do Prahy. Vyjížděli jsme velice brzy, už v pět ráno. Vlakem jsme dojeli do Prahy na hlavní nádraží, odkud jsme pokračovali na Letiště Václava Havla, terminál 3. Zde se nás ujala  paní průvodkyně, s kterou jsme měli dvouhodinovou exkurzi. Jezdili jsme autobusem po letištním areálu. Mohli jsme zblízka pozorovat přílety a odlety letadel a spoustu dalších zajímavostí při odbavování letadel. Potom jsme autobusem a metrem dojeli na Pražský hrad, kde nám paní průvodkyně ukázala nejdůležitější místa na hradě. Velkým zážitkem byla prohlídka katedrály svatých Víta, Vojtěcha a Václava. Kolem třetí hodiny jsme se prošli po Karlově mostě a došli jsme na Václavské náměstí. Zde jsme se posilnili v rychlém občerstvení a unaveni došli na vlakové nádraží. Zde jsme počkali na vlak a dojeli do České Třebové. Pak již autobusem domů.

Myslím si, že se dětem exkurze líbila. Dle vyjádření jedné z účastnic:“Jinak to byl fakt super výlet.“

Foto ZDE